Главная » 2013 » Январь » 14 » Вживання фторованої води в два рази знижує ризик розвитку карієсу
12:36
Вживання фторованої води в два рази знижує ризик розвитку карієсу

Згідно зі звітом ізраїльського Мінохоронздоров'я, в містах, де водопровідна вода піддається фторуванню, у дітей шкільного віку в два рази рідше зустрічається карієс, ніж в населених пунктах, де у воду не додається фтор. У дослідженні, яке проводилося з 2011 до 2012 року, взяли участь 1.800 школярів у віці 12 років, причому 90% з дітей народилися в Ізраїлі. Дослідники також в окрему групу виділили школярів, які виховуються в сім'ях з низьким достатком, пише український діагностичний центр http://mederbis.com.ua/.

89% дітей позитивно відповіли на запитання, чи чистять вони зуби. 81% респондентів заявили, що вони повністю задоволені "своєю посмішкою": їх влаштовує і колір і стан зубів.

Додавати фтор у водопровідну воду в Ізраїлі почали в 80-ті роки минулого сторіччя. Фторування стало частиною державної програми по боротьбі з карієсом у дітей. При цьому, згідно з інструкціями мінохоронздоров'я, додатковій обробці піддається вода в населених пунктах, де проживають більше 5.000 осіб.

МОЗ повідомляє, що у 49% школярів, які взяли участь у дослідженні, зуби були абсолютно здорові. При цьому карієс в два рази рідше зустрічається у дітей з міст, де у воду додається фтор.

Також дослідники зазначили, що набагато частіше потребують допомоги стоматолога діти з малозабезпечених сімей.

Дослідження було проведено Міністерством охорони здоров'я Ізраїлю після того, як інженер Ехуд Лешем, що відповідав протягом 30 років за фторування води, заявив, що "мінохоронздоров'я допустило велику помилку" і цю практику слід негайно припинити. При цьому він посилався на дослідження закордонних науковців, які доводять, що фторування води негативно позначається на здоров'ю.

Дискусії про доцільність фторування питної води ведуться в усьому світі вже давно. Ізраїльський мінохоронздоров'я переконаний, що фтор необхідний для профілактики карієсу, і неодноразово відкидав вимоги "фторофобів" припинити додавати у воду "небезпечне з'єднання". Представники мінохоронздоров'я вважають, що саме завдяки фторуванню пити воду з-під крана корисніше, ніж використовувати бутильовану, а з точки зору здоров'я порожнини рота, частота стоматологічних захворювань обернено пропорційна концентрації фтору у воді.


Категория: Новости Азии | Просмотров: 1752 | | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
загрузка...
загрузка...
Архив новостей по дате
Статистика
Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0