16:44 У Києві списали провал Асоціації з Європою на юристів | |
У Міністерстві закордонних справ України зазначають, що терміни парафування Угоди про асоціацію з Європейським Союзом залежать від юридичного погодження тексту угоди в частині, що стосується зони вільної торгівлі, передає "Інтерфакс-Україна". "Я не можу назвати сьогодні конкретних термінів, оскільки це значною мірою залежить від Європейської комісії, саме розгляду розділу про зону вільної торгівлі", - сказав заступник глави МЗС України Павло Клімкін. Він зазначив, що нині ЄК та Міністерство економічного розвитку і торгівлі України працюють над завершенням цього процесу. "Лише після того, як текст пройде внутрішні юридичні служби Європейської комісії, пройде відповідні процедури у нас, ми зможемо його парафувати через певний час. Заступник голови МЗС зазначив, цей процес зазвичай триває в Єврокомісії два-три місяці. "Політичну частину на сьогодні юридично вивірено, є переклад українською мовою", - наголосив Павло Клімкін. Він звернув увагу на те, що розділ угоди про асоціацію, що стосується створення ЗВТ, є досить великим як за обсягом, так і за змістом, оскільки ця угода є унікальною, і для України, і для ЄС. Заступник міністра акцентував на тому, що на момент проведення саміту Україна-ЄС не було вивіреного тексту угоди про асоціацію з погляду термінології, і на сьогодні його ще й досі немає, і триває робота з підготовки цього документа. Як повідомлялося, на саміті Україна-ЄС, що відбувся в Києві 19 грудня 2011 року, не було парафовано угоду про асоціацію та створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Міністр закордонних справ країни Костянтин Грищенко сподівається, що документ буде парафовано до середини лютого 2012 року. Президент України Віктор Янукович вірить, що цю угоду буде підписано у 2012 році.
Безвізовий режим з ЄС працюватиме тільки з біометричними паспортами У Міністерстві закордонних справ України сподіваються, що підготовлюваний звіт Європейської комісії про виконання Україною плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС буде позитивним. "Свого часу був перший звіт Єврокомісії, в цілому позитивний. Нині має з'явитися другий звіт, і ми сподіваємося, що він буде в цілому позитивним", - сказав Павло Клімкін у Києві в середу. Він наголосив, що Україна більше ніж на 80% виконала першу фазу плану лібералізації візового режиму, але ще залишається низка важливих питань для її завершення та переходу до другої, імплементаційної фази. Клімкін зазначив, що, зокрема, Україні необхідно вирішити питання з запровадженням біометричних паспортів, оскільки будь-який безвізовий режим працюватиме лише для таких документів. Крім того, необхідно вирішити питання щодо антидискримінаційного законодавства та створити національний антикорупційний орган. Заступник голови МЗС також висловив сподівання, що Україна найближчим часом зможе перейти до другої фази плану лібералізації візового режиму. Клімкін підтвердив, що його лист, адресований першому віце-прем'єрові Андрію Клюєву, який оприлюднило видання "Українська правда", справжній. Він також зазначив, що в цьому листі "немає нічого сенсаційного" і він є звичайним робочим документом. Згідно з оприлюдненим у вівторок листом, Клімкін інформує, що Європейська комісія звертає увагу на відсутність прогресу України у виконанні завдань плану дій щодо лібералізації візового режиму. "У цьому контексті Єврокомісія та Європейська служба зовнішньої діяльності привертають увагу до відсутності прогресу у виконанні кількох ключових завдань, які залишаються в рамках першої фази плану, що може негативно позначитися на змісті остаточної редакції другої оцінки", - зазначає дипломат. Крім того, Клімкін зазначив, що в питанні запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС не існує великої проблеми, пов'язаної з облаштуванням східного кордону України - із РФ. Він пояснив, що для Росії, яка також прагне отримати безвізовий режим з ЄС, контроль міграційних потоків є такою ж умовою запровадження безвізового режиму, як і для України. "Тут є простір для співпраці і з Росією, і з ЄС", - додав він.
ЄС підтверджує готовність і надалі допомагати Україні та Молдові на шляху до Європи Європейський Союз підтверджує готовність і надалі допомагати Україні та Молдові в реалізації євроінтеграційних прагнень, повідомляє Департамент інформаційної політики МЗС України в середу. Згідно з повідомленням, про це йшлося під час тристоронньої зустрічі Україна-ЄС-Молдова щодо прикордонно-митних питань, яка відбулась у вівторок у Києві. "Учасники засідання відзначили подальше зміцнення безпеки на українсько-молдовському кордоні, суттєве просування у питанні його демаркації, прогрес у розбудові систем інтегрованого управління кордонами в Україні та Молдові, поглиблення співробітництва між прикордонними та митними органами цих країн, а також місією EUBAM", - наголошується в повідомленні. За підсумками зустрічі було відзначено важливість подальшої співпраці у форматі Україна-ЄС-Молдова з прикордонно-митних питань як для двосторонніх українсько-молдовських відносин, так і для реалізації євроінтеграційних прагнень цих країн, насамперед у контексті виконання відповідних планів дій щодо лібералізації візового режиму з Євросоюзом. "Сторона ЄС підтвердила готовність продовжити надання Україні та Молдові через місію EUBAM необхідну допомогу в реалізації цих амбітних завдань", - наголошує МЗС. Делегацію України очолив заступник міністра закордонних справ України – керівник апарату Павло Клімкін; делегацію Молдови – заступник міністра закордонних справ і європейської інтеграції Республіки Молдова Андрій Попов; до складу делегації ЄС, зокрема, ввійшли керівник відділу Європейської служби зовнішньої діяльності Джон К’єр та голова місії Європейської Комісії з надання допомоги в питаннях кордону в Україні та Республіці Молдова (EUBAM) Удо Буркхольдер.
Сьогодні, 25 січня, у Міністерстві закордонних справ України стверджують, що запровадження безвізового режиму з Євросоюзом є одним з трьох найбільш актуальних завдань у контексті євроінтеграції України поряд з підписанням Угоди про асоціацію і створенням зони вільної торгівлі.
За матеріалами: NowostiMira.com
| |
|
Всього коментарів: 0 | |