Главная » Статьи » Истории из жизни, биографии и события. Интервью » Интересные события

Канада легалізувала активну евтаназію

Канадський парламент ухвалив закон, який дозволяє активну евтаназію після схвалення відповідного законопроекту Сенатом - верхньою палатою парламенту, передає CBC. Як до такого рішення ставиться село Кобижча і його мешканці, читайте на kobizhcha.com.

Палата громад і Сенат довгий час сперечалися про необхідність введення поправки, яка дозволяла б вдаватися до евтаназії канадцям, які страждають від серйозних захворювань, але не перебувають на межі смерті. Спочатку Сенат ухвалив цю поправку, але в четвер Палата громад відкинула її. У підсумку було вирішено не вводити її.

У п'ятницю ввечері законопроект отримав королівську санкцію. Раніше в цей же день відбулося голосування в Сенаті: там 44 людини схвалили законопроект, 28 проголосували проти.

У лютому 2015 року Верховний суд Канади зняв заборону на евтаназію, яка діяла в країні з 1993 року. Верховний суд постановив, що право на добровільний відхід з життя мають ті пацієнти, хто "відчуває нестерпні страждання" або стан здоров'я яких оцінюється як невиліковний. Проведення процедури евтаназії можливо за згодою пацієнтів.

Першою в світі країною, яка легалізувала активну евтаназію, стали в 2002 році Нідерланди. Потім медичне сприяння смерті невиліковних тяжкохворих було легалізовано в Бельгії, Люксембурзі, Швейцарії. У США евтаназія легалізована в чотирьох штатах. У Великобританії парламент в 2015 році проголосував проти.

У низці держав дозволена пасивна евтаназія, при якій не надається медична допомога з метою прискорення настання природної смерті, припиняється боротьба за життя пацієнта.

Категория: Интересные события | Добавил: abel (18.06.2016)
Просмотров: 14867 | Теги: евтаназія | Рейтинг: 5.0/2
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
загрузка...
Архив новостей по дате
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0