Главная » 2012 » Январь » 26 » Опозиції в РФ дозволили мітинг на 50 тисяч. Але влада проведе альтернативний
09:59
Опозиції в РФ дозволили мітинг на 50 тисяч. Але влада проведе альтернативний

Мерія Москви погодила з представниками опозиції маршрут ходи 4 лютого від метро "Жовтнева" по вулиці Якиманка з мітингом на Болотяній площі. Про це повідомляє ИТАР-ТАСС з посиланням на заступника мера Москви Олександра Горбенко.

"Мерія погодила один із запропонованих заявниками акції варіантів", - зазначив Горбенко. За його словами, захід із кількістю учасників до 50 тисяч осіб пройде з 12:00 до 15:00. Учасники зберуться біля метро "Жовтнева", пройдуть по вулиці Якиманка до Болотної площі, де відбудеться мітинг.

Горбенко наголосив, що "узгоджений варіант, прийнятний для обох сторін". Він повідомив також, що в переговорах, які завершилися після півночі, від організаторів мітингу брали участь журналіст-видавець Сергій Пархоменко, а також політики Володимир Рижков і Геннадій Гудков.

Першим про досягнення компромісу журналістам повідомив лідер "Лівого фронту" Сергій Удальцов. "Мерія погодилася із запропонованим нами компромісним варіантом ходи від Калузької площі до Великого кам'яного мосту, і проведенням мітингу біля кінотеатру" "Ударник", - повідомив Удальцов.

За його словами, відповідні документи зараз оформляють у мерії співголова незареєстрованої партії Народної свободи Володимир Рижков і журналіст Сергій Пархоменко.

Удальцов сподівається, що цей варіант проведення акції влаштує всіх членів оргкомітету, який збереться сьогодні в Москві. "Остаточне рішення буде прийнято сьогодні на засіданні оргкомітету, але на 99% цей варіант буде прийнятий", - сказав опозиціонер.

За його словами, "радує, що влада пішла на компроміс". "Безумовно, на рішення мерії вплинула наша тверда позиція домагатися своїх вимог і величезна кількість учасників акції, які заявили в інтернеті про свої наміри пройти по наміченому шляху незалежно від рішення уряду Москви", - вважає Удальцов.

Заявка на проведення мітингу була подана 20 січня. Опозиціонери планували пройти ходою від Калузької площі (метро "Жовтнева") до Манежної площі і там провести мітинг.

Однак мерія Москви відмовила в узгодженні цього маршруту, запропонувавши провести ходу від набережній Фрунзе, а мітинг - в Лужниках. Цей варіант, у свою чергу, не влаштував оргкомітет акції, як і ще одна пропозиція влади - хода від Лужників до набережної Фрунзе, і проведення мітингу там.

Як відзначає "Газета.ru", ще в четвер опозиція на випадок недосягнення компромісу з владою не виключала додати до підсумкової резолюцію вимоги про відставку мера Москви Сергія Собяніна. Саме він готує ґрунт для заворушень, заявляли організатори.

Нагадаємо, що 4 лютого стане продовженням серії грудневих мітингів. Узгоджені з владою мітинги "За чесні вибори" пройшли в Москві 10 грудня на Болотній площі і 24 грудня на проспекті Сахарова. За даними столичного управління МВС, учасниками акцій протесту стали 25-30 тисяч осіб.

Опозиція заявляє, що в обох випадках протестувальників було в кілька разів більше. Однією з основних вимог учасників мітингів було скасування результатів грудневих виборів до Держдуми РФ.

4 грудня 2011 року в Росії відбулися вибори у Державну Думу, на яких перемогла провладна партія "Єдина Росія" з результатом 49,9%. У ході голосування надходили численні повідомлення про порушення і фальсифікації.

У мережі Facebook зібрались на мітинг вже 20 тис осіб

Хода 4 лютого стане продовженням багатотисячних мітингів "За чесні вибори", які проходили в Москві двічі в кінці минулого року - на Болотяній площі та на проспекті Сахарова.

Своє бажання брати участь в акції 4 лютого в Facebook вже підтвердили понад 20 тисяч осіб. На ходу через соцмережі зібрано понад 1,2 млн рублів.

До оргкомітету акції входять Сергій Удальцов, співголови ПАРНАС Володимир Рижков і Борис Нємцов, письменники Борис Акунін і Дмитро Биков, журналісти Олег Кашин, Ольга Романова, Сергій Пархоменко, блогер Олексій Навальний, захисниця Хімкінського лісу Євгенія Чирикова та інші громадські діячі і політики.

За раніше затвердженим планом акції, її учасники підуть колонами, сформованими за політичними уподобаннями (ліберали, націоналісти, комуністи). У голові колони партійної символіки не буде.

На мітингу планується підтвердити раніше висунуті вимоги на мітингах 10 і 24 грудня, а також прийняти окрему резолюцію з вимогою зареєструвати як кандидата в президенти Росії Григорія Явлінського.

Опозиція задоволена компромісом з мерією Москви щодо проведення мітингу

Представники оргкомітету мітингу 4 лютого в цілому задоволені переговорами з мерією Москви і вважають узгоджений нею варіант ходи взаємоприйнятним, передає "Інтерфакс-Україна".

"Позиція мерії сьогодні була значно більш конструктивною, ніж вчора і, як мені здається, ми знайшли розумний взаємоприйнятний варіант, який влаштовує обидві сторони", - заявив цього агентству один з організаторів мітингу журналіст-видавець Сергій Пархоменко.

Разом з тим, за його словами, прийняте рішення повинен затвердити оргкомітет мітингу, який запланований на сьогодні.

"Я сподіваюся, що узгоджений варіант є тим компромісом, який влаштує як організаторів, так і учасників мітингу", - сказав Пархоменко.

На своїй сторінці в Facebook Пархоменко повідомив, що переговори з московською владою тривали до "половини першої ночі". При цьому, підкреслив, що, хоча в розмові з чиновниками крім нього брали участь тільки Рижков і Гудков, весь цей час організатори акції консультувалися по телефону з іншими представниками протестного руху - Борисом Акуніним, Олексієм Навальним, Гаррі Каспаровим, Борисом Нємцовим і з подружжям Удальцових .

Сергій Удальцов, в свою чергу, написав у своєму мікроблозі на Twitter: "Мерія узгодить ходу 4 лютого від Калузької пл. по Якиманці з мітингом біля "Ударника". Це добре!". "Папери повинні скоро отримати Рижков і Пархоменко", - зазначив опозиціонер. За його словами, у четвер на оргкомітеті буде показана схема установки трибуни і розташування людей - трибуна буде ближче до "Балчуг".

Сергій Пархоменко повідомив, що представники мерії наполягали на перенесенні дати акції на 5 лютого, однак організаторам вдалося наполягти на 4 лютого. "Це символічна дата, мітинг пройде рівно за місяць до виборів в президенти і через два місяці після виборів до Держдуми", - зазначив Пархоменко. За його словами, що навколо дати ходи - 4 лютого - "довелося вести особливо тяжкі позиційні бої".

Відповідаючи на питання про заходи безпеки на мітингу, він підкреслив, що "це великою мірою питання професіоналізму міської влади".

За його словами, в багатьох великих містах світу проводяться подібні акції, при цьому жодних проблем по лінії безпеки не виникає.

Пархоменко також повідомив, що 4 лютого під час проведення заходу буде перекрито рух по Якиманці і Болотній площі, "а також в якийсь момент, можливо, по Ленінському проспекту і Полянці".

Влада збирається провести 4 лютого альтернативний мітинг на підтримку Путіна

Організатори передвиборної кампанії прем'єр-міністра Володимира Путіна найближчого тижня вирішили провести відповідні мітинги відразу в декількох регіонах Росії, у тому числі в Москві на Червоній площі. За даними газети "Ведомости",  основна частина акцій пройде в три хвилі, а перша стартує 4 лютого. Ще два етапи мітингів відбудуться 11 і 18 лютого.

Як пояснило виданню джерело в керівництві Загальноросійського народного фронту (ЗНФ), рішення викликане масовими зверненнями громадян і трудових колективів на адресу організації, самого прем'єра і його приймалень. У зверненнях люди повідомляють владі, що не хочуть ніяких революцій, яких, на їхню думку, вимагають учасники протестних мітингів у Москві. "Єдина Росія" і місцеві адміністрації в організації відповідних акцій не беруть участі, підкреслило джерело.

У свою чергу, чиновник в одній з регіональних адміністрацій розповів "Ведомостям", що організатори відповідних акцій роблять установку не на масовість, а на ідейність. За їх задумом, на вулиці російських міст повинні вийти виключно добровольці. Як впевнені організатори, у містах-мільйонниках таких добровольців може виявитися не менше 5 тисяч.

За словами чиновника мерії Москви, такий мітинг прихильники Путіна збираються провести і в столиці 4 лютого. Майданчик поки не визначений - швидше за все це будуть Червона площа і Василівський спуск, але розглядається і Уклінна гора. За словами організаторів, мітинг може зібрати не менше 30 тис чоловік з усіх регіонів.

Член оргкомітету "За чесні вибори" Геннадій Гудков вже заявив, що такий мітинг прихильників Путіна в центрі Москви можна розцінювати як спробу спровокувати громадянські зіткнення.

Відзначимо, що повідомлення про наміри прихильників Путіна пішли за оприлюдненою напередодні в пресі стратегією Кремля протидії опозиції - так званим "планом Володіна". Повідомлялося, що штаб заступника голови адміністрації президента В'ячеслава Володіна розробив нову стратегію, мета якої у відповідь на мітинги опозиції вивести на вулиці своїх добровольців і зробити в підсумку цей рух масовим.

Категория: Новости России | Просмотров: 11524 | | Теги: в РФ дозволили мітинг на 50 тисяч | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
загрузка...
загрузка...
Архив новостей по дате
«  Январь 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Статистика
Яндекс.Метрика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0