Главная » 2012 » Февраль » 6 » Не розуміє НАТО, яка Києву з цього користь, поважаючи позаблоковість України
13:52
Не розуміє НАТО, яка Києву з цього користь, поважаючи позаблоковість України

У НАТО з повагою ставляться до позаблокового статусу Україні, але не до кінця розуміють переваги такого рішення для країни, зазначає посол Польщі в Україні Генрик Літвін (Henryk Litwin), передає "Інтерфакс-Україна".

"Ми задоволені, що Україна і далі, незалежно від пріоритетів зовнішньої політики і політики безпеки, яку НАТО сприймає з повною повагою, розвиває відносини з Альянсом", - сказав він, виступаючи в Національному університеті оборони України 6 лютого в Києві, з нагоди початку міжнародної тижня на тему: "НАТО: загальні відповіді на спільні виклики в сфері безпеки".

"Ми добре розуміємо, чого Україна не хоче, як позаблокова держава, але потрібно також сказати, що для нас не зовсім зрозуміло, яка є позитивна складова позаблокової доктрини безпеки України", - зазначив польський посол.

Літвін підкреслив, що зміцнення співпраці України з Альянсом є необхідним елементом для зміцнення безпеки і стабілізації на всьому євроатлантичному просторі.

За його словами, в НАТО зазначають активну участь Києва в операціях під егідою Альянсу в проведенні оборонної реформи та ініціативах з питань трансформації НАТО, зокрема, сил реагування.

Нагадаємо, 1 липня 2010 року Верховна Рада ухвалила закон про основи внутрішньої і зовнішньої політики, що закріплює позаблоковий статус України. Зі статті, яка визначає пріоритети національних інтересів, вилучається норма про інтеграцію України в євроатлантичний простір безпеки.

Незважаючи на позаблоковий статус, Україна залишилася важливим партнером НАТО, а намір НАТО співпрацювати з Україною не ослаб. Більше того - практичне співробітництво України і НАТО розширюється. Це не подобається Росії - так, Януковича свого часу за це розкритикував російський "Перший канал".

Крім того, раніше Москва заявляла, що саме її заслугою є те, що Україна не стала членом НАТО. Хоча в Альянсі вважають, що Україна без впливу Москви відмовилася від нього.

Категория: Новости Украины | Просмотров: 11178 | | Теги: яка Києву з цього користь, Не розуміє НАТО | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
загрузка...
загрузка...
Архив новостей по дате
Статистика
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0